22.12.2018 - Cumartesi

Günlük Askeri Gelişmeler bu bölümde paylaşılmaktadır.
Cevapla
Şamil
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 150
Kayıt: 23 Ekim 2018, 12:17
İletişim:

22.12.2018 - Cumartesi

#1

Mesaj gönderen Şamil » 22 Aralık 2018, 19:28

2-Terör örgütü Pkk/Pyd Resulayn güney batısındaki Duveyrat köyünde sivillerin evlerini boşaltarak tamamen karargah haline getirdi.

3-Afrin'de Zeytin Dalı Harekâtın başlangıcından itibaren 4.608 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

4-Tunceli/Ovacık ilçe kırsalında saklandıkları mağarada itlaf edilen teröristler arasında, Giresun kırsalında çıkan çatışmanın ardından kaçan 2 Pkk'lı teröristin de bulunduğu bildirildi.

5-Rakka merkezdeki 23 Şubat caddesinde kimliği belirsiz kişiler tarafından Rejim bayrağının asılmasının ardından halk, o bayrağı indirdi.

6-Dışişleri Bakan Çavuşoğlu: "Fırat'ın doğusunda bu teröristleri yok etmemize ve temizlememize kimse engel olamaz"

7-Teröristlerin düzenlediği Türkiye karşıtı gösteri sırasında Şuveyş Bathavi adında bir vatandaş, Beşşar Esed lehine slogan attı, bunun üzerine YPG/PKK'lı teröristler, Bathavi dahil yaklaşık 15 Rejim yanlısı kişiyi tutukladı.

8-Yerel kaynaklar: #TelAbyad'da bugün Rejim yetkilileri ile YPG/PKK'lı teröristler arasında bir toplantı düzenlendi ve toplantıda rejim yetkilileri, YPG/PKK'lı teröristler'den Rejim'e destek gösterisi talep etti, teröristler ise bunu reddedip Türkiye karşıtı gösteri düzenledi.

9-Rakka'nın kuzeyindeki Hazime köyü yakınlarında kimliği belirsiz kişiler tarafından YPG/PKK'lı teröristlerin aracına ateş açıldı.

10-Terör örgütü YPG/PKK'ın #Azez'in güneydoğusundaki Kel Cibrin cephesinde ÖSO aracını ısı güdümlü füze ile vurması sonucu 2 ÖSO askeri şehit oldu.

11-Rejim güçleri #İdlib'in doğusundaki Mehcura Tugayı ve Tel Sultan köyü ile #Hama'nın kuzeyindeki Vadi Dorat'ı top ve havan atışları ile vurdu.

12-Terör örgütü PKK'nın paravan kuruluşu SDG sözcüsü Cihan Ahmed, SDG'nin #Münbiç'te müesseseler ve kurumlarda Suriye rejimi bayrağının asılmasına karşı olmadığını söyledi.

13-Yerel kaynaklar, terör örgütü PKK'nın paravan kuruluşu SDG'nin #DeirEzzor'da koalisyon güçlerinden hava desteği talep ettiğini ve bu desteğin verilmemesi durumunda kentten çekilmekle tehdit ettiğini iddia etti.

14-Rejim güçleri ve İranlı milisler #DeirEzzor havaalanı ve #Elbukemal ilçesine takviye birlikler sevk etti.

15-Bir grup #Dera'lı siyasetçi, #Dera ili devrimci siyasi heyetini kurduğunu ilan etti.

16-Bab'ul Hava - İdlib yolunda HTŞ'li milislerin yoldan geçen bir dolmuşa ateş açması sonucu 10 yaşında bir çocuk hayatını kaybetti.

17-Yerel kaynaklar, Rejim'in #Münbiç'in güney sınırlarındaki Tel Esved ve Tahiye köyüne takviye birlikler sevk ettiğini, ABD'nin ise buna karşılık güneydeki Ebu Kehf ve Ebu Mendil köylerine 6 tank ve 12 zırhlıdan oluşan takviye birlik sevk ettiğini açıkladı.

18-Abd zırhlı araçları (50+ ) Şu an zemelka sinir kapısından Irak a geçiş yapıyor. Gözlerde yaş var

Cevapla