16.02.2019 - Çarşamba

Günlük Askeri Gelişmeler bu bölümde paylaşılmaktadır.
Cevapla
Şamil
Forum Yöneticisi
Mesajlar: 150
Kayıt: 23 Ekim 2018, 12:17
İletişim:

16.02.2019 - Çarşamba

#1

Mesaj gönderen Şamil » 16 Ocak 2019, 08:33

📍1-Rakka dağusu Pkk/Pyd Kontrol noktasına kimliği belirsiz kişilerce düzenlenen saldırıda 4 Pkk/Pyd'li terörist Öldürüldü.


📍2-Karadeniz’de Kerç Boğazı yakınlarında Rusya’nın el koyduğu Ukrayna savaş gemilerinin mürettebatı olan 20 askeri personelin tutukluluk süresi 24
Nisan’a kadar uzatıldı.


📍3-300 Ahrar-Şam militanı HTŞ’ye katıldı.


📍4-Van/Erciş ilçesinde terör örgütü Pkk'ya yardım ve yataklık eden 20 kişi Paket.
Malatya'da sosyal medyadan Pkk propagandası yapan 2 kişi Paket💪


📍5-İçişleri Bakanlığı terör arananlar listesinde 300 bin lira ödüllü aranan Rıdvan Ertaş isimli terörist, Habur Kara Hudut Kapısına gelerek güvenlik güçlerine teslim oldu.
Resim


📍6-Terör örgütü Pkk/Pyd'nin sözde komutanlarından İsmail Ayyas Huveyce isimli terörist aracına düzenlenen bombalı saldırıda Öldürüldü.
Resim📍7-Suriye,#Menbiç'te pazarda meydana gelen bombalı saldırıda en az 9 kişinin öldüğü bildiriliyor.Havada ABD ordu helikopterleri halen gözlem yapmaga devam ediyor.📍8-Menbic'teki patlamayı DEAŞ üstlendi.


📍9-Menbic’de ABD askerine yönelik saldırıda 4 asker öldü 3 asker yaralı.
-Reuters


📍10-İçişleri Bakanlığının "Terörden Arananlar Listesi"nde 300 bin lira ödülle gri kategoride yer alan PKK'lı terörist Rıdvan Ertaş, Habur Sınır Kapısında güvenlik güçlerine teslim oldu.
Resim


📍11-Ağrı ve ilçelerinde terör örgütü Pkk'ya yönelik operasyonda 12 kişi gözaltına alındı.


📍12-Mardin'in Nusaybin ve Derik ilçelerinde PKK'ya yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda silah, mühimmat ve patlayıcılar ile yaşam malzemeleri ele geçirildi.
Resim


📍13-Batman'ın Kozluk ilçesinde PKK'lıların saldırısında hayatını kaybeden Şenay Aybüke Yalçın davasında 5 sanığa 18'er yıl hapis cezası verildi.


📍14-Kremlin: Türkiye, Rusya ve İran Suriye için üçlü zirvede bir araya gelecek

Rusya Devlet Başkanı Putin ve Başkan Erdoğan, ABD askerlerinin Suriye’den çekilmesini görüşmek üzere önümüzdeki hafta Moskova’da bir araya gelecek.


📍15-Hasake/Şeddadi kasabasındaki LEŞ cenazesinde çıkan çatışmada Pkk/Pyd'li 2 terörist öldü. Yaralananlar var.

Şeddadi'de bugün 9 LEŞ Gömdüler.


📍16-Deyrezzor doğusu Susah beldesinde Pkk/Pyd'li teröristlere düzenlenen bombalı saldırıda bir grup terörist Öldürüldü ve yaralandı.


📍17-ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence: Askerlerimizi eve getiriyoruz. Hilafet paramparça, IŞİD yenilgiye uğratıldı, kazanımları korumak için bölgede kalacağız. Başkan sonu gelmeyen savaşlar bitmeli demişti, sonu gelmeyen savaşları düzgün şekilde sonlandıracağız.


📍18-Başkan Erdoğan: "Dayton Anlaşması'nın gözden geçirilmesi şart. Bu haliyle Bosna Hersek'in geleceğine yönelik çözüm üretmediği geçen sürede ortaya çıkmıştır.


📍19-Başkan Erdoğan: "Sayın Trump ile yaptığımız görüşmede; Suriye'den çekilme süreci ve güvenli bölge meselelerini ele aldık. Türkiye olarak bu konuda elimizden geleni yaparız."


📍20-Başkan Erdoğan: [Münbiç'teki patlama] "Bize 5 ABD askerinin öldüğü bilgisi ulaştı."


📍21-Başkan Erdoğan: [ Münbiç'teki patlama] "Trump'ın Suriye'den çekilme kararını etkilemeye yönelik olabilir."


📍22-Başkan Erdoğan: "DEAŞ'ın üzerine üzerine gitmeye devam edeceğiz. Çünkü biz DEAŞ'ı o topraklarda bitireceğiz."


📍23-Pakistan'ın Sindh eyaletindeki FETÖ okulları TMV'ye devredildi.


📍24-Menbiç'te meydana gelen patlamada Suudi dışişleri bakanlığında görevli diplomat Samir Es Sehban ölmüş.

Cevapla