Sohbet Kuralları

1. Sohbet kutusuna gönderilen mesajlardan öncelikle mesaj sahipleri sorumludurlar. Yönetici ya da yetkililer başkalarının mesajlarından sorumlu tutulamazlar.
2. Küfür, siyasi slogan ve pornografik içerik paylaşmak yasaktır.
3. Başkalarına ait kişisel bilgileri vermek yasaktır.
4. Site ve Sohbet kutusunun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek yöneticilerin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.
5. Kişi ve kurumları karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Aksine tutum izleyen üyelerin üyelikleri hiç bir ihtarda bulunmaksızın derhal silinecektir.
6. Başka bir üye için ahlaka ve mevzuata aykırı veya aşağılayıcı kelimeler kullanan, ya da sohbet kutusundakilerin huzurunu kaçırmak isteyen kullanıcıların rumuzları silinecektir.
7. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için büyük harf ile yazmamanız gerekiyor.
8. Sohbet kutusu bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Sohbet kutusu, bir birinize meydan okuyacak bir yer değildir.
10. Üyelerin birden fazla hesap açması yasaktır. Tespit edildiği takdirde ana hesabınızı kaybetme şansınızın olduğunu unutmayınız.
11. Salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.
12. Üyeler arasında kişisel provokasyonlar yasaktır.
13. Site yönetimi bu kuralları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir.
14. Rumuzu kaydeden kişiler yukardaki kurallarını kabul etmiş sayılır.